RODO

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY RODO

Wypełniając obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego
i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku
z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, co następuje:
Administrator danych osobowych: administratorem danych osobowych przetwarzanych w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Mielcu jest Dyrektor Przedszkola.
Siedziba administratora: ul. Wojsławska 23, 39-300 Mielec
Cel przetwarzania danych: Realizacja zadań przedszkola niepublicznego w tym min. :
a) rekrutacji dzieci do przedszkola,
b) ewidencji dzieci,
c) prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej,
d) w celach sprawozdawczych,.
Podstawą przetwarzania danych są: ustawa o systemie oświaty
ustawa Prawo oświatowe
ustawa o systemie informacji oświatowej
rozporządzenia Ministra Oświaty
zgoda opiekuna dziecka którego dane dotyczą
Odbiorcami danych osobowych są: podmioty, którym należy udostępnić dane osobowe na podstawie przepisów prawa, zawartych umów oraz podmioty wskazane przez opiekunów prawnych.
Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
Dane osobowe będą przechowywane do momentu ustania potrzeby ich przetwarzania. Następnie wraz z datą ustania potrzeby zostaną zarchiwizowane zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi w tym zakresie.
Osoba, której dane dotyczą ma prawo do: dostępu do dotyczących go danych osobowych, sprostowania, wniesienia skargi do organu nadzorczego
informacji o prawie do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem oraz usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych (dotyczy danych przetwarzanych na podstawie zgody).
Każda osoba, której dane dotyczą, w przypadku gdy przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody – ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
Wycofanie się ze zgody należy złożyć w formie wniosku drogą pisemną lub w przypadku zbierania danych osobowych w formularzu internetowym za pomocą odznaczenia zgody na formularzu internetowym. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości przetwarzania danych innych niż wynikające z przepisów prawa.
Podanie danych osobowych wynikających z przepisu prawa jest wymogiem ustawowym.
Niepodanie powyższych danych spowoduje brak możliwości realizacji zadań szkoły.
Decyzje dotyczące przetwarzania danych osobowych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Administrator nie profiluje danych osobowych.
Administrator nie przewiduje przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.

Nowości w Bajkowej Akademii

Wizyta Mikołaja w Bajkowej Akademii

W piątek 5.12. Przedszkole Bajkowa Akademia odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na spotkanie z Mikołajem. Gdy nadeszła godzina 15:00 Mikołaj wraz ze swoim elfem wkroczyli do przedszkola i po wspólnej zabawie z dziećmi, Mikołaj rozdał wymarzone prezenty. Uśmiechom i radościom nie było końca:)

Straż pożarna w Bajkowej Akademii

Dzisiaj tj. 8.10.2014r. do Przedszkola Bajkowa Akademia zawitała Straż Pożarna czyli Panowie strażacy z samochodem oraz całym sprzętem potrzebnym do przeprowadzenia akcji ratunkowej.

Pożegnanie lata już za nami

20 września 2014r. w Bajkowej Akademii odbyła się impreza dla dzieci pt. „Pożegnanie lata w Bajkowej Akademii”.  Zabawę poprowadził Pan Mirek z Agencja Eventowa Alternatywa. Przekąski i posiłki dla dzieci przygotowała Restauracja Weranda z Mielca. Dziękujemy za przybycie wszystkim dzieciom, ich rodzicom i dziadkom!

Zdjęcia z wydarzenia można pooglądać na stronie:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1537774613122484.1073741834.1436829063217040

 

 

Zapraszamy na Pożegnanie Lata w Bajkowej Akademii 20 wrzesienia

BA_ulotka_pozegnanie_lata_A6_v02

Grunt to rodzina – sierpień 2014 w Mielcu

Bajkowa Akademia na pikniku rodzinnym organizowanym przez Agencja Eventowa Alternatywa Mirosław Pietrzak w Mielcu:

grunt-to-rodzina-mielec-2014 grunt-to-rodzina-mielecstoisko-bajkowa-akademia-mielec grunt-rodzina-dzieci

Dni otwarte w Bajkowej Akademii

W dniach 27-31 stycznia w godz.10-17 odbędą się DNI OTWARTE BAJKOWEJ AKADEMI.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane dzieci wraz z rodzicami na zapoznanie się z naszym przedszkolem.

Pasaż handlowy w Tesco

W dniach 8,9,10 stycznia w pasażu handlowym Tesco odbyły się dni informacyjno-promocyjne naszego Przedszkola. Dzieci zapraszane były do kącika zabaw, gdzie czekały na nie niespodzianki.  Każde zainteresowane dziecko otrzymało balonika lub prezent, a rodzice  szczegółowe informacje na temat „BAJKOWEJ AKADEMI”.

Zapraszaliśmy również na DNI OTWARTE przedszkola, które odbędą się w dniach 27-31 stycznia.